روانشناسی مهارتهای زندگی آنچه باید درباره مشاوره آنلاین بدانیم
post image

آنچه باید درباره مشاوره آنلاین بدانیم

نگاهی به موارد و پیامدهای روان درمانی آنلاین

 روان درمانی آنلاین که گاها با عنوان تلفنی یا مشاوره مجازی ، مشاوره الکترونیکی شناخته می شود ، شامل ارائه خدمات بهداشت روان و پشتیبانی از طریق اینترنت است.که این میتواند از طریق کنفرانس ویدیویی ، چت آنلاین یا تلفنی انجام شود. درمان الکترونیکی محدودیت هایی دارد ، اما به سرعت در حال ترقی وتبدیل شدن به یک منبع مهم برای مراجعین است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا فرد ممکن است گزینه درمان آنلاین را انتخاب کند ، از جمله راحتی و دسترسی به این روش است.

ابزارهای اصلی برای برقراری درمان آنلاین:

 چت آنلاین

تلفنی

 کنفرانس ویدیویی

اپلیکشن ها

چنین سرویس هایی ممکن است از طریق کامپیوترهای شخصی یا لپ تاپ و برنامه های تلفن همراه نیزقابل دسترسی باشند.  

تاریخچه درمانی آنلاین

ارتباط از راه دور بین یک درمانگر و مراجع ابزار جدیدی نیست. زیگموند فروید از نامه ها برای ارتباط با مراجعین خود استفاده میکرد. گروه های از سال1982 با ظهور اینترنت ظهور کردند. امروزه تعداد زیادی سایت وجود دارد که اطلاعات بهداشت روان و همچنین کلینیک های آنلاین درمانی را ارائه می دهند. رشد مشاوره آنلاین و خدمات بهداشت روان باعث شده تا انجمن بین المللی بهداشت روان آنلاین شکل بگیرد.به دلیل آسان بودن دسترسی به خدمات آنلاین طرفدار در این زمینه به صورت چشمگیری در حال افزایش است که نیازمند به اطلاعات و دستور العمل هایی در این زمینه میباشد. 

به دلیل دسترسی راحت به تلفن های هوشمند از طریق اپلیکیشن ها به این موضوع گزینه ای ساده و مقرون به صرفه تبدیل شده است و امکان دارد یکی از بهترین گزینه های درمانی برای بعضی از افراد باشد.

اثربخشی

در حالی که درمان آنلاین با چالش هایی روبروست ،اما بسیاری از مراجعینی که از روش های آنلاین استفاده کرده اند ، پشتیبانی بسیاری را دریافت کرده اند. 

در بررسی مطالعات منتشر شده در مجله بین المللی روانپزشکی ، مراجعینی که از طریق کنفرانس های ویدئویی از مشاوره روان استفاده می کنند ، "سطح بالایی از رضایت" را گزارش کردند.

با این وجود ، تعدادی از نگرانی های منحصر به فرد از جمله سؤالاتی در مورد :محرمانه بودن اطلاعات مربوط به مشتری و مناسب بودن این روش درمانی برای انواع اختلالات روانی وجود دارد. مرکز آنلاین درمانی همچنین چهارچوب های اخلاقی مناسبی برای استفاده از فناوری در سلامت روان ارائه می دهد. این دستورالعمل ها حداقل روش ها و استانداردهای لازم برای درمان اخلاقی آنلاین را نشان می دهد: درمانگران فقط باید در محدوده تخصصی خود عمل کنند.

به عبارت دیگر : درمانگران آنلاین فقط باید خدماتی را ارائه دهند که در آن آموزش دیده اند.

درمانگران آنلاین باید قوانین و دستورالعمل های تعیین شده توسط موقعیت جغرافیایی خود را رعایت کنند. به عنوان مثال ، در ایالات متحده آمریکا ، فقط افرادی که آموزش های خاصی را دریافت کرده اند و مراحل صدور مجوز لازم را گذرانده اند ، به طور قانونی مجاز هستند خود را روانشناس بنامند. 

درمانگران باید در روشهای درمانی آنلاین ، دانش ، آموزش و نظارت را کسب کنند.

این شامل آموزش های رسمی (دوره های دانشگاه یا دانشگاه) ، آموزش غیررسمی (کارگاه ها و همایش ها) و نظارت بالینی (بصورت حضوری یا آنلاین) می شود. درمانگران آنلاین باید درک کاملی از فناوری داشته باشند. این شامل چگونگی استفاده از ابزارهای مورد نیاز برای ارائه روان درمانی به صورت آنلاین و چگونگی اطمینان از خصوصی و ایمن بودن اطلاعات مشتری است.

کلام آخر

در حالی که تحقیقات به طور فزاینده ای نشان می دهد که درمان آنلاین می تواند گزینه ای مؤثر باشد ، به این معنی نیست که مناسب همه باشد. شکل های جدی تر بیماری روانی ، از جمله اعتیاد به مواد و شرایط روانپزشکی از جمله افسردگی شدید و اسکیزوفرنی ، بیشتر از آنچه که درمان آنلاین ارائه می دهد ، نیاز دارند. . 

  • بیشتر بخوانید...
  • نظرات کاربران
 ۳۴ نکته که برای رشد فردی باید بدانید!

۳۴ نکته که برای رشد فردی باید بدانید!

چطور در طول روز کمتر احساس خستگی کنیم؟

چطور در طول روز کمتر احساس خستگی کنیم؟

از انتظارات تا واقعیت های زندگی

از انتظارات تا واقعیت های زندگی

کارهایی که افراد موفق انجام نمیدهند!!!

کارهایی که افراد موفق انجام نمیدهند!!!

وقتی که بی انگیزه ایم چیکار کنیم؟

وقتی که بی انگیزه ایم چیکار کنیم؟

5 عمل خودمراقبتی در زندگی

5 عمل خودمراقبتی در زندگی