روانشناسی مشکلات افسردگی انواع درمان های افسردگی
post image

انواع درمان های افسردگی

انواع روان درمانی برای افسردگی

روان درمانی به عنوان "گفتاردرمانی" شناخته می شود چون بیمار و روانپزشک در یک اتاق نشسته اند و صحبت می کنند ، اما این کل ماجرا نیست. روانپزشک روشهای درمانی متفاوتی دارند که ممکن است به بهبود بیمار کمک کند که باعث برطرف کردن مسایل شخصی و ایجاد تغیرات مطلوب در زندگی بیمار میشود.

روان درمانی می تواند یک درمان مؤثر برای افسردگی باشد چون به شما کمک میکند ک دلایل افسردگی را بیابید و مهارت های جدیدی برای مقابله با آن بیاموزید.

بسیاری از روشهای درمانی که در ادامه شرح داده شده شواهدی وجود دارد که نشان دهنده فواید آنها در درمان افسردگی است. با این وجود مطالعات متعددی نشان می دهد که ترکیب داروی ضد افسردگی و روان درمانی بهترین راه درمان است ، زیرا منشاء دریچه بیشتر اختلالات خلقی است.

انواع درمان که برای افسردگی استفاده می شود

انواع مختلف درمان وجود دارد که می تواند در درمان افسردگی مؤثر باشد. نوع درمان مناسب برای شما می تواند به عوامل مختلفی از جمله: شدت علائم ، ترجیحات شخصی شما و اهداف درمانی شما بستگی داشته باشد.


یک روانپزشک آنلاین با این منابع برای افسردگی پیدا کنید

درمان شناختی

در درمان شناختی این ایده وجود دارد که افکار ما می توانند بر احساسات ما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال ، اگر هر تجربه ای را انتخاب کنیم که به دنبال پوشش نقره ای باشیم ، اگر تنها روی منفی تمرکز کنیم ، به احتمال زیاد احساس خوبی خواهیم داشت.

افکار منفی می توانند به افسردگی کمک کرده و آن را تشدید کنند. وقتی در یک حلقه ثابت افکار منفی گیر می کنید ، احساس خوب بودن دشوار است. درمان شناختی به افراد کمک می کند تا یاد بگیرند الگوهای رایج تفکر منفی را شناسایی کنند و آن الگوهای تفکر منفی را به موارد مثبت تر تبدیل کنند ، در نتیجه روحیه شما بهبود می یابد.

روابط با افراد مهم در زندگی شما می تواند شامل: شما با شریک زندگی ، دوستان ، خانواده و همکاران باشد. هدف این است که نقشی را که این روابط در زندگی شما بازی ایفا می کند برای یافتن راه هایی برای حل تعارضات موجود ، شناسایی کنید.


پزشک شما ممکن است از شما بخواهد که برای تمرین و بهبود ارتباط ، سناریوهای مختلفی را ایفا کنید. با این کار امیدوارم که بتوانید یک سیستم پشتیبانی اجتماعی قوی تری بسازید.


قالب های روان درمانی

روان درمانی نیز می تواند به روش های مختلفی انجام شود. در بعضی موارد ، درمان شما ممکن است شامل دو یا چند شکل باشد ، مانند ملاقات جداگانه با درمانگر و به دنبال آن جلسه های گروهی گاه به گاه که در آن می توانید مهارتهای جدیدی را تمرین کنید.


روش های رایج روان درمانی عبارتند از:


درمان فردی: این روش شامل کار یک به یک بین بیمار و درمانگر است. این امکان را به بیمار می دهد که توجه کامل درمانگر را داشته باشد اما به این دلیل محدود است که به پزشک درمانی اجازه نمی دهد که بتواند بیمار را در روابط اجتماعی یا خانوادگی مشاهده کند.

خانواده درمانی: این روی کرد زمانی مفید است که لازم باشد روی دینامیک در گروه خانواده کار شود.

گروه درمانی: گروه درمانی به طور کلی بین هر سه تا پانزده نفر درگیر است. این امکان را به همه می دهد که در مقابله با موضوعات خاص خود ، از گروه پشتیبانی کنند و به متخصصین درمانی این امکان را می دهد تا ببینند که چگونه آنها در نظم گروه تعامل دارند. همچنین ممکن است جایگزین کمتری برای درمان فردی باشد.

زوج درمانی: این نوع درمان به زوجین متاهل و افراد در روابط متعهد متمایل است که مایل به بهبود عملکرد خود به عنوان یک زوج هستند.

نحوه انتخاب تکنیک و روانپزشک

توصیه های دیگران اغلب می تواند بهترین راه برای یافتن یک روانپزشک خوب باشد ، اما در پایان این تصمیم به شما بستگی دارد.

  • بیشتر بخوانید...
  • نظرات کاربران
 انواع افسردگی را بیشتر بشناسیم.

انواع افسردگی را بیشتر بشناسیم.

افسردگی چیست، چه علائمی دارد و چگونه درمان می‌شود؟

افسردگی چیست، چه علائمی دارد و چگونه درمان می‌شود؟

چه عواملی باعث افسردگی می شوند؟

چه عواملی باعث افسردگی می شوند؟

افسردگی بالینی چیست؟

افسردگی بالینی چیست؟

انواع درمان های افسردگی

انواع درمان های افسردگی

افسردگی:احساسی آشنا

افسردگی:احساسی آشنا