مشاوره تحصیلی مدرسه مشاوره تحصیلی|مشاور تحصیلی چکار میکند؟
post image

مشاوره تحصیلی|مشاور تحصیلی چکار میکند؟


 با توجه به گسترش جوامع، دانش و مشاغل در هر حوزه تحصیلی و نقش مهم انتخاب در زندگی افراد مشاوره تحصیلی اهمیت بسیاری پیدا کرده است. هر کسی در زندگی تحصیلی خود با گزینشهای زیادی روبروست؛ مشاوره تحصیلی نقش تاثیر گذاری در سرنوشت شما ایفا میکند. با انتخاب‌ صحیح، می‌توانید آینده تحصیلی و شغلی درخشانی را برای خود رقم بزند. حال سوال اصلی این است که چگونه می‌توان انتخاب‌های تحصیلی درستی داشت؟ بهترین راه حل برای داشتن انتخاب‌ تحصیلی صحیح، شناخت استعداد‌ها، علایق و پتانسیل‌های خود همچنین بررسی آینده تحصیلی و شغلی پیش رو می‌باشد. پس تصمیم آگاهانه و منطقی رمز موفقیت شماست.

مشاوره تحصیلی کیست؟

مشاور تحصیلی فردیست که در زمینه مهارتهای روانشناختی،اجتماعی،مدیریت و تدریس تخصص دارد، که این تعیین تکلیف نمودن و تحمیل یک راه حل به دانش آموز نیست، بلکه یک نوع آموزش هنر یادگیری است به گونه ای که یک مشاور متخصص و خوب، با داشتن مهارت و صلاحیت علمی و حرفه ای تلاش می نماید تا با توجه به وضعیت و علاقه دانش آموز، نیاز او را بر آورده و با تلاش برای خودشناسی، مراجع و کسب بهترین راه و روش او را به نتیجه دلخواه خود برساند.

ضرورت مشاوره تحصیلی

بسیاری از خانواده‌ها و دانش آموزان، مشاوره تحصیلی را در واقع هزینه ای بیهوده می‌پندارند و فکر می‌کنند این زیاد درسا خواندن است که موفقیت را در پی دارد. در صورتی که یکی از ویژگی های داشتن یک مشاور تحصیلی مناسب این میباشد که دانش آموز را از سرگردانی در میان انبوهی از تبلیغات محصولات و کلاس‌های آموزشی بیرون آورد.

در واقع باعث میشود تا دانش آموز در انتخاب منابع عملکرد درستی داشته باشند و از صرف هزینه های اضافی و گیر افتادن در دام کسانی که هدفشان تنها سودجویی و کسب فروش بیشتر محصولات است نیفتد.


وظایف مشاوران تحصیلی


  • بیشتر بخوانید...
  • نظرات کاربران
آزمون مدارس تیزهوشان99-1400

آزمون مدارس تیزهوشان99-1400

چگونه بخوانیم تا فراموش نکنیم؟

چگونه بخوانیم تا فراموش نکنیم؟

مشاوره تحصیلی|مشاور تحصیلی چکار میکند؟

مشاوره تحصیلی|مشاور تحصیلی چکار میکند؟