کسب و کار توسعه چطور میتوان در دورکاری فعال باقی ماند؟
post image

چطور میتوان در دورکاری فعال باقی ماند؟


وقتیکه در منزل دورکاری انجام میدهید فعال باشید. ممکن است اینچنین نباشید- اما علاوه بر چالشها مزایایی هم وجود دارد.

کار در منزل سبکی رایج در زندگی است، با وجود اینکه مزایای زیادی دارد چالشهایی هم دارد.


آنچه در این مقاله خواهید خواند:


بیرون بروید و با مردم در ارتباط باشید.-

برای کارهای روزمره آماده شوید-.

برای برنامهها و کارهایتان برنامهریزی کنید-.

سبک زندگیتان را تغییر دهید-.

وقت برای استراحت هم بگذارید-.

چالشهای دورکاری-


زمانیکه در منزل کار میکنید مهم است که شغل خود را ارتقا دهید و محیط کاری راحتی را برای خود فراهم کنید. بهعنوان مثال برای اینکه لیست مخاطبین را گسترش دهید به شبکه ارتباطی نیاز دارید و لازم است مکانی آرام در منزل پیدا کنید که فقط در ساعتهای کاری در آنجا باشید.

کار در منزل چالشهایی به همراه دارد از قبیل احساس تنهایی کردن، ساعتهای اضافه کار کردن و وقفه ایجاد شدن در کار. مطمئن شوید که برای جدا کردن زندگی شخصی و زندگی کاریتان مراحل لازم را انجام دادهاید و با دوستان و همکاران خود در تماس هستید.

 با وجود اینکه کار در منزل باعث سردرگمی میشود و به انرژی و انگیزه لطمه وارد میکند، برنامهای ایدهآل برای اکثر کارکنان پیشرفته است. به درستی انجام دادن این نوع کار مزایای زیادی دارد از پس انداز پول گرفته تا کمک کردن به تعادل شخصی-زندگی کاری.

رابرت کلی، به عنوان عضوی از جامعهی تاجران پرسید: «آیا کار در منزل نسبت به کار اداری موفقیتآمیزتر است؟ جواب ما: «بستگی دارد.»

ممکن است در کار اداری موفقتر باشید ممکن هم هست موفق نباشید. اما برای موفقیت در این کار نیاز به خودآگاهی و نظم دارید. دراین جا طریقه ای مهارت کسب کردن در دورکاری را میگوییم.


1.بیرون بروید و با افراد در ارتباط باشید.

چون در منزل کار میکنید این به این معنی نیست که نمیتوانید همچنان لیست مخاطبین را گسترش دهید یا ارتباط تجاری برقرار نکنید. اگر کاری نکردهاید باید برای شروع فعالیتهای جدید بیشتر تلاش کنید. با مشتریها قرار یک قهوه بگذارید یا برای مشارکت با همکاران ترتیبی برای تماسهای ویدیویی دهید.

رونالد بنون، شریک تجاری بزرگ در مدیریت استراتژیک آسلین بنون و عضو انجمن بیزینس دات کام ((Business.com بهترین الگوی این موفقیت است. او به مدت 20 سال در منزل کار کرده و موفقیتش را بهخاطر سفرهای بینالمللی و تماسهای ضروریاش با همکاران ومشتریها میدانست.

یادداشت ویراستار: آیا در کنفرانس ویدئویی بهدنبال راه حلی صحیح برای تجارت خود هستید؟ پرسشنامهی زیر را پرکنید تا در حد نیازتان با شرکای فروش تماس داشته باشید.

2. برای کارهای روزمره آماده شوید.

وقتیکه هر روز صبح از خواب بیدار میشوید طوری روز را شروع کنید که انگار قصد رفتن به اداره را دارید. زود از خواب بیدار شوید، دندانهایتان را مسواک و موهایتان را شانه بزنید. قهوه یا چای درست کنید و لباس مناسب بپوشید. در این صورت ذهنیتی درست و همچنین انرژی و انگیزهی بیشتری برای انجام کارها پیدا میکنید و کمتر وسوسه میشوید که در رختخواب بمانید یا به کاناپه لم دهید. پشت میز کار بنشینید، تلویزیون را روشن نکنید و سرگرمیهای شبکههای اجتماعی را محدود کنید.

3. برای برنامه ها و کارهای خود برنامه ریزی کنید.

اگر برای کارتان برنامهریزی کنید و لیست کارهایی که میخواهید تا انتهای روز انجام شود را تهیه کنید، روی زمان بهتر مدیریت خواهید کرد و تمرکز بیشتری خواهید داشت.

سابرینا گیرین وود- بریگ، مدیر شرکت لید پوینت، مادر شرکت مانی تیپس گفت: « زمانی که بدونم به چه چیزهایی برای به انجام رسانیدن کارهام نیاز دارم، چه منابعی رو در اختیار دارم و بدونم که جدول زمانی کارهام به طور کامل پر شده اون موقع بیشترین تجربه رو در دورکاری کسب میکنم و بیشترین وقتم رو صرفش میکنم. علاوه بر این مطمئن میشم که همه چیز رو بررسی کردم، وقتم را صرف این میکنم که ببینم آیا در مسیر اهدافم هستم. اگه باشم که عالی میشه. اگه هم از برنامههام عقب بیفتم عیب کارم رو پیدا میکنم و اصلاحش میکنم.

 4. سبک زندگیتان را تغییر دهید.

با کار در منزل احساس طرد شدن به شما دست میدهد و با یک سبد لباس نشسته، قسمتهای ندیدهی سریالهای نتفلیکس، کارهای خانه و غیره، خودتان را سرزنش میکنید. اگر در اداره بودید دچار حواسپرتی نمیشدید.

گیرین بریک گفته، «غرق در روزمرگیها شدن آسونه. گاهی اوقات تنها چیزی که نیازه اینه که این وضعیت رو تغییر بدین. اگه بیانگیزه شدین خودتون رو به یه قهوه مهمان کنید یا در فضای دوستانه با همکاراتون قرار بذارید.»

5. وقت برای استراحت بگذارید.

 چونکه راحت در منزل کار میکنید به این معنی نیست که خود را از یک روز کامل استراحت محروم کنید.

گیرین وود بریک گفته، «اکثر افراد نمیدونن چقدر با ارزشه که برای پنج دقیقه از جای خود پاشید و دراز بکشید یا تغییر رویه بدین. برای قهوه خوردن وقت بذارین، در اطراف محوطه خونهتون قدم بزنین، با کسی که دوستش دارین قرار ناهار بذارین یا حتی با هم به سالن ورزشی برید، با این سبک زندگی انگیزتون رو نسبت به قبل بیشتر بهدست میارید.»

وقتی دورکاری انجام میدهید هیچ مدیری نیست که به فعالیتهای شما نظارت کند و هیچ تحمیل و اجباری نیست که صبحها به سرکار بروید، پس برای شما یک شغل رویایی به نظر میرسد. با این وجود هر کسی که دورکاری انجام میدهد به شما میگوید که چالشهایی هم به همراه دارد. اینها برخی از شایعترین چالشهای دورکاری است.

  • بیشتر بخوانید...
  • نظرات کاربران
چطور میتوان در دورکاری فعال باقی ماند؟

چطور میتوان در دورکاری فعال باقی ماند؟